Toto je starý web SEA spol. s r.o. Aktuální produkty jsou na www.seapraha.cz
Několik informací o firmě SEA spol. s r.o.
 

Firma SEA spol. s r.o. byla založena v roce 1992 jako ryze česká soukromá firma bez účasti zahraničního kapitálu. Firma se specializuje na vývoj, výrobu a dodávky elektroniky, a to především v oblasti GSM aplikací a zákaznických řešení.

Svým zákazníkům nabízí služby a produkty na vysoké technické úrovni,  odpovídající nejnovějším trendům ve vývoji elektroniky. K dispozici je tým specialistů s dlouholetou praxí v oboru. Díky vlastnímu vývojovému oddělení firma nabízí také možnost zákaznických řešení, které splňují individuální požadavky jednotlivých zákazníků.

Během dlouholetého působení na českém trhu se firma stala výhradním distributorem PLC automatů taiwanské firmy FATEK a VF modulů italské firmy Telecontrolli.

Cílem firmy je neustálé zlepšování kvality svých služeb a výrobků s ohledem na požadavky a přání svých zákazníků.


 


V roce 2017 má firma 19 zaměstnanců, hlavní náplní její činnosti je

  • Vývoj a výroba zařízení pro technické využití GSM sítě.
  • Vývoj a výroba elektronických systémů (vlastních či dle požadavků zákazníka), včetně návrhu plošných spojů, osazení, oživení a kompletace celků.
  • Distribuce GSM (3G, LTE) routerů ROBUSTEL a elektronických komponentů Distrelec (ELFA).
  • Výhradní distribuce PLC FATEK v České republice, na Slovensku a v Německu.
  • Dovoz a prodej vysokofrekvenčních modulů 433,92MHz a 868,35 MHz z Itálie (Telecontrolli).
  • Prodej a servis IT.


1992 Firma byla založena v září 1992, měla 4 zaměstnance a zpočátku byla orientována výhradně na návrh plošných spojů. Postupně se k této činnosti přidávalo i ruční osazování a oživování desek plošných spojů a výroba jednoduchých elektronických celků. Další aktivitou byly přestavby a prodej počítačů, jejich dílů a SW.
1994 Zahájen vývoj a výroba elektronických prvků pro výstražná světelná zařízení a bezpečnostní systémy na pozemních komunikacích.
1996 Otevřena nová provozovna v Mníšku pod Brdy, kde se od té doby provádí osazování plošných spojů a montáž elektronických výrobků. Další novou aktivitou byl přímý dovoz konektorů, optoelektroniky a především programovatelných automatů FATEK z Taiwanu a jejich prodej vedle prvořadého použití pro vlastní výrobu. Byla také zahájena spolupráce s firmou ELEKTROLINE s.r.o. v oblasti vývoje a výroby elektroniky pro řízení, kontrolu a signalizaci v oblasti hromadné dopravy – tramvaje, trolejbusy.
1997 Novou oblastí činnosti firmy se stal vývoj a výroba aplikací pro technické využití sítě GSM. Tato činnost se velmi rychle rozvíjela a stala se nakonec nosným programem firmy. Firma se stala oficiálním distributorem VF modulů Telecontrolli.
2000 Rostoucí objem vývoje v oblasti zařízení pro technické využití GSM sítě zejména v oblasti SW pro mikroprocesorové systémy a také následné výroby a kompletace zařízení si vyžádal další růst počtu pracovníků a tím i nutnost větších prostor. Od května 2000 sídlila firma v nových prostorách v Praze - Hostivaři.
2003 Firma obdržela certifikát ISO 9001:2001. Díky dlouhodobým zkušenostem v oblasti vývoje a výroby GSM aplikací jsme se oficiálním distributorem GSM modulů SIEMENS (Cinterion). Zároveň jsme navázali spolupráci se švédskou firmou ELFA, které je jedním z největších prodejců elektronických komponentů ve Švédsku. Pro firmu ELFA zajišťujeme distribuci pro Českou republiku.
2005 Vývoj a výroba GSM aplikací byla rozšířena o oblast GPS (sledování polohy).
2006 Firma poprvé vystavuje na mezinárodním veletrhu ELECTRONICA 2006 v Mnichově, kde získává nové zákazníky z EU.
2009 Dokončena stavba nové budovy SEA, které umožní další růst firmy a zkvalitnění výrobních a prodejních prostor.
2010 V rámci rozšíření nabídky nabízených služeb a také zrychlení vlastní výroby firma zakoupila SMD osazovací automat a pec pro pájení v parách.
2011 Byla zprovozněna kompletní linka na SMD osazování – automatický sítotisk PBT FA23, pájení v parách IBL, automatická optická kontrola Marantz a myčka DPS Miniclean.
2012 V září 2012 jsme oslavili 20 let působení firmy SEA na trhu.
2013 Firma vystavovala na veletrhu AMPER 2013 v Brně.
2015 Firma získala ratingové hodnocení B+, je hodnocena jako stabilní společnost s pevnou a vyváženou finanční situací.
(Více zde ... )
2016 Naší osazovací linku jsme rozšířili o další osazovací automat Autotronic BA389F3, pro osazování součástek od velikosti 0201. Zakoupili jsme také opravárenské pracoviště Ersa HR600, které umožňuje automatickou výměnu BGA součástek.
Firma rozšířila portfolio svých vlastních výrobků o GSM aplikace pro včelařství – Medováha a pro oblast chovatelství – hlídání funkce elektrického ohradníku a sledování klisny před porodem.
2017Mechanickou dílnu jsme doplnili o laserovací gravírku, pro "potisk" AL či ABS krabiček


Nová budova


V roce 2009 jsme dokončili novou budovu, která nám umožní další růst firmy a zkvalitnění výrobních a prodejních prostor.


Certifikáty
Certifikát ISO-Cz ( 100KB )
Osvědčení REMA ( 104KB )
Osvědčení o ochranné známce ( 253KB )
Osvědčení výhradního distributora PLC & HMI FATEK ( 120KB )
Certifikát ISO-Cz ( 100KB )


Podpora
Promo film - GSM produkty. SEA_PROMO.mp4
30 MB
Novinky
© 2006- SEA spol. s r. o. | @we.esea.cz old
Všechna práva vyhrazena

Programovatelné automaty PLC FATEK - Návody a příklady