Toto je starý web SEA spol. s r.o. Aktuální produkty jsou na www.seapraha.cz
 SP4 SMS procesor (8+DIn, 8DOut, nap. 8-30V)
SP4 SMS procesor
(8+DIn, 8DOut, nap. 8-30V)

Archivní zobrazení, produkt již nelze zakoupit.
 

Popis

SP4 je malý SMS procesor s osmi logickými vstupy, osmi logickými výstupy a s GSM modulem. Umožňuje přenos hodnot logických vstupů a řízení logických výstupů výměnou SMS zpráv s dalším zařízením na síti GSM, např. mobilním telefonem či řídícím počítačem s GSM modulem a příslušným SW pro práci se SMS.

Logické vstupy jsou galvanicky odděleny a jsou určeny pro ovládání kontaktem relé (5 V, 10 mA). Výstupy spínají na GND NPN tranzistorem (ULN2803, 30 V, 100 mA). Napájení modulu je stejnosměrné 8 až 30 V, odběr při 12 V je cca 150 mA, při vyšším napětí odběr klesá. Během normálního provozu je stav zařízení signalizován třemi LED diodami (STATUS, RECEIVE, SEND).

Pro uvedení do provozu je vhodné připojit odnímatelný servisní modul SM1 s LED displejem a tlačítky, který umožňuje lépe sledovat stav zařízení a testovat některé jeho funkce.

Servisní modul SM1 je také nutný pro konfiguraci modulu z PC přes RS232. Konkrétní texty SMS zpráv a další vlastnosti zařízení nastavuje uživatel pomocí PC a dodávaného software pro Windows 95+ a Windows NT+.


Technické údaje

Fyzické rozměry

 Šířka 145 mm, výška 35 mm, hloubka 73 mm

 (včetně modemu Siemens TC35)

Napájení  8 až 30 VSS / 0,3 A při 12 V
Logické vstupy  8
Logické výstupy 
 8
GSM network  EGSM900, GSM1800, vysílací výkon 1 W

Poznámka: Zařízení je provedeno jako deska plošného spoje s modulem Siemens TC35 nad součástkami bez krytí (IP00) a je určeno k vestavbě do skříně (rozvaděče) stávajícího zařízení.

 

Často kladené dotazy

Vstup do konfiguračního režimu
Zařízení SP4 se do konfiguračního stavu dostane pokud:

  • je při startu SP4 připojen počítač PC se spuštěným programem SP4init pro konfiguraci (který se po stisku tlačítka „Aktivovat“ snaží navázat spojení se zařízením SP4) nebo
  • SP4 tzv. "vypnete" tlačítkem "A1 VYP" (jedná se o přepnutí do konfiguračního režimu, kdy StatusLED signalizuje vypnutí a na displeji SM1 svítí prostřední a dolní čárka), připojíte počítač PC, spustíte program pro konfiguraci SP4init a stisknete tlačítko „Aktivovat“.

Úspěšný vstup do tohoto režimu signalizuje display SM1 pomocí symbolu svítící prostřední a dolní čárky. Zařízení nyní neprovádí žádnou ze svých funkcí. Pouze komunikuje s PC. Pozn.: Nově dodané zařízení (tedy bez konfigurace) vstoupí do konfiguračního režimu ihned po připojení napájecího napětí.

 

Konfigurace z PC pomocí převodníku USB <-> RS232

Konfigurační nástroj (verze 1.9.1) podporuje pouze sériové porty COM1 až COM4. Pokud není PC vybavené standardním sériovým portem a používá se proto převodník USB <-> COM, který většinou používá vyšší čísla sériového COM portu, je potřeba číslo sériového portu v administraci PC nejprve přenastavit na hodnotu 1 až 4.

 

Je třeba nastavovat baudovou rychlost sériového portu pro komunikaci s SP4?

Baudovovou rychlost ani ostatní vlastnosti sériového portu není potřeba nastavovat. Program SP4init 1.9.1 má správné nastavení sériového portu napevno zaprogramované v sobě (Pozn. 19200Bd, 8, N, 1 bez handshake).

 

 

Poznámky k programu SPInit nové generace

1. Program SPInit nové generace (dodává se k zařízením GSM-SP6 a vyšším) byl vyvinut pro zařízení novější než GSM-SP4 a se zařízením GSM-SP4 nebyl plně testován. Proto jeho použití přichází v úvahu jen v nouzovém případě a bez záruky.

 

2. Program SPInit nové generace se k SP4 nedokáže připojit přes převodník USB <-> RS232 (typický problém u notebooků). Je nutné použít standardní sériový port.

 

3. Baudovou rychlost sériového portu není třeba nastavovat. Program SP Init postupně zkouší všechny možnosti nastavení. Proto může připojení k SP4 někdy trvat delší dobu.

 

4. Program SPInit se nedokáže připojit k GSM-SP4. Neustále hlásí "hledání zařízení"?

Řešení: Na zařízení SP4 stiskněte tlačítko "A1 VYP" a vyčkejte, než zelená LED "STATUS" přestane blikat a bude svítit trvale (tím nastane tzv. "VYPNUTÍ" zařízení - na displeji SM1 svítí prostřední a dolní čárka). Pak proveďte připojení z programu SPInit (na displeji SM1 by se mělo rozsvítit písmeno P).

 

5. Program SPInit nové generace má problém s nastavením Servisního centra (SCA). Tel. číslo Servisního centra (SCA) je nutné zadat ručeně a bez úvozovek!

 

 

Podpora
Návod k obsluze 1_10_SP4_User_manual_CZ.pdf
2 MB
SP4init instalátor (.msi pro W98, W2000 a vyšší) (.exe pro W95 a WinNT4) /13125222-sp4init-1-9-1-i... .zip
5 MB
Tento produkt byl přidán do našeho katalogu 16/07/2004.
Novinky
© 2006- SEA spol. s r. o. | @we.esea.cz old
Všechna práva vyhrazena

Programovatelné automaty PLC FATEK - Návody a příklady